Průběh schvalování žádosti v bance

Pokud se nevyznáte ve finančním sektoru, může vám připadat divné, proč má váš kolega z práce možnost půjčit si u bankovní společnosti vyšší částku než vy. Kromě toho mu nabídli mimo jiné i výhodnější úrokovou sazbu. Vám ale nabídli zcela jiné možnosti. Ptáte se, proč zrovna vy se musíte spokojit nejenom s nižší částkou, ale zároveň i s vyšším úrokem? Pojďme se na to společně podívat a ukázat si, čím to je.

Banky se dívají na bonitu klienta

Bankovní i nebankovní společnosti se při schvalovacím procesu dívají na vaše registry. Jinými slovy se tomu říká bonita, která o vás vypoví, jak si vede ve splácení svých závazků. Registry dnes nejsou pouze o bankovních nebo nebankovních společnost. Tím nejhlavnějším je například SOLUS, který shromažďuje informace také o mobilních operátorech a spoustu dalších informací.

Co všechno se dále počítá v bonitě?

Bonita není jenom o tom, nahlížet na finanční stránku. Na částku, kterou vám bankovní společnost může půjčit, mají vliv také další faktory. To stejné platí o úrokové sazbě. Víte, co dalšího má vliv na to, jaké možnosti vám banka nabídne? Může se jednat například o to, zda jste v manželském svazku, či žijete s partnerem, jaké máte zaměstnání a kolik vyděláváte nebo například jestli jste student. Důležitou roli pro rozhodnutí, zda vám banka půjčí, hraje i váš věk.

Zaměstnání, věk i rodinný stav

V bonitě hrají svou roli i další faktory, což jste se konec konců mohli dočíst i v předchozích odstavcích. Dalšími body, na které se bude bankovní společnost dívat, je například zaměstnání, věk nebo rodinný stav. Co se týče zaměstnání, tam se bankovní společnost soustředí na smlouvu, zda je na dobu neurčitou nebo určitou. V případě, že jste v zaměstnání na pracovní smlouvu, která vám končí v určitý den, budete mít nižší šanci než člověk, který má pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *