Před svatbou nezatajujte své dluhy

Během svého života se může naskytnout situace, kdy je potřeba sáhnout po půjčce. Toto rozhodnutí vás může potkat ještě v období, kdy nejste se svým protějškem ve svazku manželském. Pokud se po několika dnech, měsících nebo letech budete spolu brát, doporučujeme vám, abyste řekli veškeré své závazky narovinu. Jedině tak je poté můžete řešit společně, jako manželé, a to bez zbytečných hádek.

Nezatajujte svou finanční situaci, vše se protějšek dozví

V žádném případě se nesnažte své dluhy zatajovat. Jestliže váš partner nebo partnerka má o vás zájem i přes to, že jste jim řekli o svých dluzích, jde o skutečnou lásku. Jakmile ale své dluhy zatajíte a protistrana se to dozví, může to znamenat rychlý konec. Důvodem bude zatajení nepříjemných problémů. Z vteřiny na vteřinu ztratíte veškerou důvěru.

Finance by se měly řešit předem

Vše má své řešení, jen se daná situace musí řešit včas a nejlépe společně. Do manželského svazku většinou vstupujete v dobrém i zlém. Proč tedy po sobě zbytečně řvát, když vám to vaši situaci nezmění? Snažte se odkládat finanční prostředky jednoho z vás na stranou. Tímto způsobem se dluhů můžete zbavit dříve, než si dokážete představit.

Když nemáte dostatečný příjem?

Pokud není vaše finanční stránka příliš růžová a příjem není dostatečně velký na to, abyste si mohli dovolit odkládat jeden z vašich příjmů, postupujte následovně. Vždy se snažte zaplatit minimálně měsíční splátku, jinak byste se mohli dostat do obrovských problémů, ze kterých už nevede cesta zpět. Doporučuje se odkládat alespoň 10 až 20 % na stranu, jako rezervu. 

Rozvod není řešení

Rozvod není vhodným řešením. Měli jste při svatbě velké oči, že vše zvládnete, ale situace vám přerostla přes hlavu? Rozvod není řešení, protože po něm si naopak uškodíte. Dluhy se většinou rozdělí na dvě poloviny, jen s tím rozdílem, že už na to nebudete dva.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *