Jakou půjčku zvolit

Krátkodobá půjčka je charakteristická především tím, že půjčit si můžete menší částku peněz s kratší splatností. Její vyřízení je extrémně rychlé. Tyto půjčky nabízejí jak nebankovní instituce, tak banky. Minimální doba splatnosti půjčky v bance je 6 měsíců, u některých nebankovních můžete půjčku splatit již do pěti dnů.

Rozdíly mezi krátkodobými půjčkami v bance a v jiných finančních institucích jsou zejména ty, že v bance vám tuto půjčku poskytnou pod názvem bezúčelový úvěr. Znamená to vlastně to, že tato půjčka je použitelná na cokoliv a netřeba při ní žádné dokladování. U nebankovních společností žádáte prostě o krátkodobou půjčku a rovněž se vás nikdo neptá, na co peníze potřebujete.

Jednou z nejhlavnějších výhod krátkodobých půjček je to, že peníze můžete mít na účtu už do 15 minut. Tak je tomu v případě, že je žádáte u nebankovních společností. V bance však také dlouho nečekáte. Pokud se tedy vyskytly náhle neočekávané problémy a výplata vám nestačí, není nic jednoduššího, než si půjčit menší částku peněz na krátké časové období a finanční nepříjemnosti tak vyřešit prakticky okamžitě.

Dlouhodobé půjčky jsou zase úvěry, pro které je typická delší doba splatnosti. Banky je nazývají více jmény: hypoteční úvěry, účelové úvěry na auto, bydlení, rekonstrukce atd. Nejpodstatnější rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou půjčkou je ten, že při dlouhodobém úvěru vám půjčí větší částku peněz a rovněž ji i budete déle splácet. V nebankovních společnostech je doba splatnosti většinou 6 měsíců až několik let, v případě bank je to více než 5 let.

V případě dlouhodobých úvěrů tedy nejde o to, že na Vánoce potřebujete o nějakou tu stovku bohatší peněženku. Tyto úvěry slouží nejčastěji opravdu na rekonstrukce, koupi nemovitosti či větší investice. I proto se není co divit, že si od vás pravděpodobně vyžádají i nějaké ty doklady, na co peníze chcete použít. Připravte se tedy i na to, že na peníze si chvilku počkáte.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *