Jak lze zafinancovat automobil

Nákup nového nebo ojetého automobilu je vždy nevýhodnou investicí, která vás bude ročně stát nemalé finanční prostředky. Zároveň se jedná o nenahraditelnou věc, kterou v životě a zvlášť v dnešní době obyvatelé zkrátka potřebují. Jestliže ovšem nemáte dostatečnou hotovost na pořízení vozidla, na řadu přichází úvěry. Jak lze financovat automobil?

Financovat automobil můžete díky několika možnostem

Na první straně se nachází spotřebitelský úvěr, který je s námi již celou řadu let. Bohužel ji lidé při financování automobilu příliš často nevyužívají a v některých případech by se to dalo hodnotit jako obrovská chyba. Spotřebitelský úvěr v sobě ukrývá nemalé výhody. První z výhod je, že automobil nebude hrát při vyřizování půjčky žádnou roli. Můžete si tak snadno půjčit vyšší částku než vás bude stát onen automobil.

U spotřebitelského úvěru musíte dávat pozor na společnost

Spotřebitelský úvěr s sebou přináší i nevýhody. Ta hlavní spočívá ve vyšší úrokové sazbě, pokud si nedáte pozor. To platí převážně pro mladé lidi, kteří nemají doposud žádnou finanční historii. Výši úrokové sazby ovlivňuje také váš výběr bankovní společnosti.

Financujte vůz s leasingem

Při využití leasingové varianty musíte počítat s tím, že se do hry zapojuje váš automobil. Kromě toho vám leasingová společnost vydá pouze částku ve výši vámi vybraného automobilu. Mimo jiné nejste od počátku majitelem vozu, a to až do doby, než zaplatíte všechny měsíční splátky. Celou dobu tak má leasingová společnost nad vámi plnou kontrolu.

Poslední variantou je operativní leasing

Poslední možností je operativní leasing, který se těší stále větší oblibě. Výhodou je, že nemusíte z počátku dávat žádnou akontaci a ihned odjíždíte s novým vozidlem. Problém je však v tom, že automobil nikdy nebude váš. Jde o tzv. moderní pronájem. Po celou dobu operativního leasingu si musíte hlídat najeté kilometry, protože při přesáhnutí limitu platíte nejenom měsíční splátku, ale i poplatky za každý ujetý kilometr navíc. Většinou si můžete vybrat z několika balíčků, a to od 10 až po 40 tisíc kilometrů. Od toho se také bude odvíjet měsíční splátka.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *