Jak investovat

Chcete se zajistit do budoucnosti? Začněte investovat.

Svět se v posledních letech pomalu vzpamatoval z ekonomické krize, která ho plošně zasáhla. Žijeme v době, která je stále více nestabilní a musíme se v ní naučit fungovat. Lidé, kteří hledí do budoucnosti tak moc dobře ví, že je rozumné, a zejména nutné, dobře se zajistit. A proto se mnohem více lidí pouští do vlastních i drobných investic. Jak s investicemi začít?

Pokud nemáte dostatek odvahy na to, abyste na trh investic vtrhli sami, porozhlédněte se po makléři. Ten by se měl v orientovat v oblasti kapitálových trhů. Jeho znalosti by měly obsahovat základní aspekty investování do:

akciíkomoditměnfondůdluhopisů nebo realitpozemkůpojištění a v neposlední řadě také znalosti vývoje cen drahých kovů.

S výběrem svého investičního poradce si dejte na čas. Přeci jen bude operovat s vašimi penězi a musíte mu věřit. Klidně se na začátku sejděte s více poradci a zhodnoťte, kdo vás svými zkušenostmi a názory přesvědčil. 

Kolik investovat na začátku?

Na účtu nemusíte mít nutně miliony korun, abyste vůbec začali přemýšlet o investicích. Začít se dá i s málem. Výše vašeho kapitálu rozhoduje přinejmenším o tom, do jakých aktiv se rozhodnete peníze vložit.

V investičních začátcích se určitě neváhejte obrátit na investičního makléře. Ten zhodnotí vaše záměry, investiční možnosti a navrhne investiční portfolio šité vám na míru.

Jaká jsou pravidla investování?

Pokud už jste rozhodnuti se do světa financí více ponořit, měli byste mít neustále na paměti pár základních rad a pouček. Ty vás budou neustále udržovat ve střehu a zejména zabrání tomu, abyste někdy skončili v červených číslech.

  1. Dobře si rozmyslete, kolik chcete investovat. Vyčleňte si na investice opravdu jenom přebytek peněz, o kterých víte, že o ně můžete přijít bez radikálnějšího zatížení vašeho rozpočtu.
  2. Rozdělte své investice do více aktiv. Kombinujte akcie, dluhopisy, investiční certifikáty, zlato, fondy, měny atp.
  3. Váš investiční makléř by měl znát trh a jeho vývoj. Snažte se sledovat, kam se vaše peníze ukládají a jak  můžete své investice posunout dál.
  4. Nenechte se strhnout davovou psychózou a mediálními zprávami. Pokud vás investice a finanční oblast zajímá, sledujte jenom pár důvěryhodných zdrojů a z nich čerpejte informace.

Pokoušejte se vzdělávat v oboru. Navštěvujte investiční portály, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací, zkuste zajít na nějaký seminář nebo webinář a uvidíte, že se zanedlouho budete lépe orientovat a cítit se při hovoru se svým makléřem na úrovni, kdy si ve svých investičních záměrech a činech daleko více rozumíte.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *